Κόντρα στην παράδοση για την πρωτιά η «γαλανόλευκη»!

hellasΗ ώρα για το μεγάλο ματς της Ελλάδας απέναντι στην Ιταλία πλησιάζει!

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μέχρι στιγμής σε 10 ματς εναντίον των «Ατζούρι» μετρά 5 ήττες, 4 ισοπαλίες και μόλις 1 νίκη σε ένα φιλικό το 1972 (2-1). Είναι χαρακτηριστικό ότι οι Ιταλοί έχουν δεχθεί μόλις 1 γκολ στις τελευταίες 5 αναμετρήσεις των δύο ομάδων και αυτό συνέβη το 2008 στο πλαίσιο ενός φιλικού αγώνα στο «Γ. Καραϊσκάκης» το οποίο έληξε 1-1.

Τα β’ ημίχρονα της Ελλάδας

Η Ελλάδα έχει πετύχει 4 γκολ σε αυτή την προκριματική φάση. Τα τρία εξ αυτών ήταν στο δεύτερο ημίχρονο και το ένα στις καθυστερήσεις του πρώτου. Επιπλέον, στο πρόσφατο φιλικό με την Τουρκία, η Ελλάδα πέτυχε το γκολ με το οποίο μείωσε το σκορ επίσης στο τέλος του δευτέρου μέρους. Ίσως αυτό είναι μια ένδειξη ότι η Ελλάδα, χρειάζεται το χρόνο της μέσα στον αγώνα για να «κοντρολάρει» τη ροή και να βρει στόχο.
 Η «καθαρή» Ιταλία

Την ίδια στιγμή, οι γείτονές μας έχουν μέχρι στιγμής παρουσιάσει ένα σοβαρό πρόσωπο στα προκριματικά του EURO 2020, νικώντας τη Φινλανδία με 2-0 στην πρεμιέρα και σκορπίζοντας το Λιχτενστάιν με έξι γκολ στο Έννιο Ταρντίνι. Μάλιστα, έχουν ως τώρα έξι διαφορετικούς σκόρερ.

Θα καταφέρουν οι Ιταλοί να κάνουν μία επαγγελματική νίκη, χωρίς να δεχθούν γκολ και στο ματς του Σαββάτου; Αν κερδίσουν ποιο θα είναι το περιθώριο νίκης τους;

Το Kastelliotis.net υποστηρίζει τον υπεύθυνο στοιχηματισμό. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεπτείτε το GamCare και το Gamble Aware.